Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Postprzez Avatar3D » 16 Wrz 2011, 09:53

Zapraszam do przyłączenia się i posprzątania naszego świata akcja trwa między 16-18 Września szanujmy i dbajmy o naszą planetę a ona odwzajemni się dla nas swoim pięknem. W tym roku mamy międzynarodowy Rok Lasów jest to dobra okazja aby zajrzeć do pobliskiego lasu lub lasów i posprzątać go a nie robić z niego wysypisko "Lasy to życie - chrońmy je". Zbieramy także także zużyty sprzęt RTV i AGD w wybranych miastach szczegóły tutaj http://www.stenarecycling.pl/Stena-Recycling-na-Sprztaniu-wiata-2011/ :)
"Z natury lubię pomagać"
"Oel ngati kamei"
"Bogactwo tego świata nie leży pod ziemią jest wszędzie dookoła nas"
"Avatar Forever and Ever"
"Trolle odejdą w zapomnienie a Fani będą wieczni"

Image
Awatar użytkownika
Na'vi

Miejscowość: Niedaleko Bielska-Białej w przyszłości Pandora
Punkty reputacji: 16
UżytkownikUżytkownik
Windows XP Firefox

Re: Sprzątanie Świata

Postprzez avatar_project » 17 Wrz 2011, 11:12

Avatar3D ja mam "składowisko" elektrośmieci na strychu i w budynku gospodarczym i niestety kończy mi się przestrzeń ładunkowa i myślę zabrać to do skupu, tylko kompletnie nie mam czasu się tym zająć ...
Image
Awatar użytkownika
Moderator
Na'vi

Miejscowość: Kalisz
Punkty reputacji: 23
UżytkownikUżytkownikUżytkownik
Windows 7 Firefox

Postprzez muppet90 » 17 Wrz 2011, 18:16

ja prawie nigdy nie mam takich rzeczy, a jeśli już, to idę z tym na "Gratowisko"
ma Kuba, nga yawne lu oer! :*
Image
Awatar użytkownika
muppet90
Moderator
Na'vi

Miejscowość: Ziemia, Poznań
Punkty reputacji: 20
Windows 7 Firefox

Postprzez draco199 » 17 Wrz 2011, 21:15

Popieram taką akcję zawszę chętnie się dołączę.
Image
Awatar użytkownika
draco199
Na'vi

Miejscowość: Dzierżoniów
Punkty reputacji: 16
UżytkownikUżytkownik
Windows XP Firefox

Postprzez Susano'o » 19 Wrz 2011, 09:54

muppet90 napisał(a):ja prawie nigdy nie mam takich rzeczy, a jeśli już, to idę z tym na "Gratowisko"

Wyrzucanie tego typu śmieci do zwykłego kosza czy też kontenera jest karalne, mp zużyte baterie można zostawiać w spożywczaku (powinno być przynajmniej jakieś prowizoryczne kartonowe pudło). Na tej stronie jest spis miejsc gdzie można wyrzucać elektrośmieci.
Image
Awatar użytkownika
Susano'o
Olo'eyktan
Na'vi

Miejscowość: Kelutral
Punkty reputacji: 169
LubianyLubianyLubianyLubianyLubianyLubianyLubianyLubianyLubianyLubiany
Windows 7 Firefox

Postprzez muppet90 » 19 Wrz 2011, 20:58

"Gratowisko" jest właśnie takim miejscem na, jak to nazywają, "trudne śmieci", czyli elektrośmieci.
ma Kuba, nga yawne lu oer! :*
Image
Awatar użytkownika
muppet90
Moderator
Na'vi

Miejscowość: Ziemia, Poznań
Punkty reputacji: 20
Windows 7 Firefox

Postprzez maciek22999 » 20 Paź 2011, 15:04

U nas w szkole zawsze w dzień Sprzątania Świata wszystkie klasy w różnych godzinach wychodzą, by posprzątać okolice. Z 20 osób w klasie tylko 5 chodziło by pozbierać wszelkie śmiecie. A jedna chodziła także po krzakach, i wszędzie gdzie można było przyjść i posprzątać. Reszta po prostu sobie chodziła po drodze. (sprzątaliśmy park)

P.S: Ja zaliczałem się do tych osób sprzątający wszystko. (byłem jedyny)
,,Im szybciej zaczniesz, tym szybciej skończysz."
Awatar użytkownika
maciek22999
Na'vi

Miejscowość: Okolice Jarocina
Punkty reputacji: 14
UżytkownikUżytkownik
Windows 7 Chrome

Postprzez Luna_s20 » 06 Lip 2016, 03:08

A ja wam opowiem o akcji sprzątania świata. Poszłam z mężem na piknik nad wodą. Było to w lesie. Naszym oczom ukazało się istne pobojowisko. Nie śmieci, które ktoś zostawił, ale śmieci które jakiś okoliczny ment przywiózł i wyrzucił, a które zostały rozniesione przez zwierzęta. W sercu dzikiej przyrody, w sąsiedztwie rezerwatu. Wróciliśmy po worki i uprzątneliśmy to. Z takimi miejscami jest jeden problem. KAŻDY wie że KTOŚ musi to posprzątać, ale NIKT nie robi tego, co może zrobić KTOKOLWIEK.
Najgłupsze jest to, że przecież większość nie wyrzuca śmieci do lasu. To są jakieś wypaczone jednostki, które rujnują teren nadrabiając za innych. Na dobrą sprawę gdy idziemy lasem, łąką, parkiem, brzegiem jeziora - gdyby każdy podniósł tylko jednego śmiecia - cała akcja sprzątania świata nie byłaby nikomu potrzebna. Jak będziecie grzeczni, to wam wrzucę filmik z tej akcji :)
Awatar użytkownika
Luna_s20
Riti

Punkty reputacji: 5
Użytkownik
Windows XP Firefox

Postprzez Katiria » 07 Lip 2016, 13:41

Problem polega na tym, że po pierwsze ludziom się nie chce, a po drugie, po co mają sprzątać po kimś? Przecież oni tego tam nie wywalili..
Żenada..
I nie chcę myśleć, że szły tu przede mną
Szeregi ludzi okrutnych jak los
Chcę tylko jedno poczuć na pewno
Że jest coś więcej niż strach i złość
Awatar użytkownika
Katiria
Globalny Moderator
Na'vi

Punkty reputacji: 43
UżytkownikUżytkownikUżytkownikUżytkownikUżytkownik
Windows 7 Firefox

Postprzez szopen369 » 11 Lip 2016, 14:07

Jak byłem mały to sporo sprzątałem. Głównie butelki na kaucje i puszki na skup :P każdy coś zyskiwał.
Widzę cie
Awatar użytkownika
szopen369
Na'vi

Miejscowość: Nieborów
Punkty reputacji: 12
UżytkownikUżytkownik
Windows 7 Chrome

Postprzez Luna_s20 » 11 Lip 2016, 20:17

Katiria napisał(a):Problem polega na tym, że po pierwsze ludziom się nie chce, a po drugie, po co mają sprzątać po kimś? Przecież oni tego tam nie wywalili..
Żenada..

Smutne. Co z tego że nie wywalili skoro po tym chodzą? Gdyby ktoś im pod stołem w ich salonie naniósł błota, to by uznali że nie trzeba tego posprzątać bo to nie z ich butów? Po prostu... Nie ma świadomości że "wspólne" nie oznacza "niczyje". Że oznacza "również moje".
Awatar użytkownika
Luna_s20
Riti

Punkty reputacji: 5
Użytkownik
Windows XP Firefox

Postprzez Katiria » 11 Lip 2016, 22:49

Ja np segreguję śmieci, zawsze po sobie sprzątam i nawet jak na dworze jestem i widzę jakąś butelkę czy coś, to wywalam, bo nienawidzę jak ktoś tak se ciepie śmieci na ziemię i ma to w dupie, a ja wytrzymać nie umiem i muszę choć jedną rzecz wrzucić do kosza..
A jak komuś zwrócisz uwagę, to jeszcze zarobisz ochrzan..
Niesamowicie mnie wku*wia takie egoistyczne i krótkowzroczne myślenie na zasadzie "a co mnie obchodzi co będzie za 100 czy tam 1000 lat, przecież mnie już dawno tu nie będzie", bo po co następnym pokoleniom zostawiać czystą Ziemię..przecież to jest nasz dom..jedyna planeta, na której możemy egzystować :/
Awatar użytkownika
Katiria
Globalny Moderator
Na'vi

Windows 7 Firefox

Postprzez Na'AVA'Vi » 11 Lip 2016, 23:56

Ja mam swój teren przy dwóch drogach łączących wioski, chodzą tamtędy miejscowi i turyści. W krzakach nie widać za bardzo, w ciągu roku, tych śmieci ale jak raz do roku zbieram je to przy drodze gruntowej wychodzi cały worek, a przy asfaltowej co najmniej 2. Są to głównie papierki po cukierkach lu puste puszki i butelki. Nie wiem ale to wynika chyba z ludzkiego niedbalstwa i lenistwa ewentualnie z braku zmysłu estetyki ale w to wątpię. Ja osobiście zawsze wyrzucam śmieci do śmietnika, nieważne czy to miasto (które swoją drogą są makabrycznie zaśmiecone) czy w lesie nawet jak mam nieść tą butelkę kolejne 10 km ( A jak widzę śmieci w lesie to aż mnie krew zalewa) Jak bym zobaczył kogoś jak wyrzuca coś w lesie co do lasu nie należy to by usłyszał parę konkretnych słów.
Awatar użytkownika
Na'AVA'Vi
Ikranay

Miejscowość: Jaśkowo
Punkty reputacji: 7
Użytkownik
Windows 7 Chrome

Postprzez Katiria » 12 Lip 2016, 19:50

Na'AVA'Vi napisał(a):ę. Ja osobiście zawsze wyrzucam śmieci do śmietnika, nieważne czy to miasto (które swoją drogą są makabrycznie zaśmiecone) czy w lesie nawet jak mam nieść tą butelkę kolejne 10 km ( A jak widzę śmieci w lesie to aż mnie krew zalewa) Jak bym zobaczył kogoś jak wyrzuca coś w lesie co do lasu nie należy to by usłyszał parę konkretnych słów.

Mam dokładnie to samo, a takiemu delikwentowi bym nogi z dupy powyrywała.
Ogólnie sorki za bluzgi, ale pewnych rzeczy po prostu nie trawię.
Awatar użytkownika
Katiria
Globalny Moderator
Na'vi

Windows 7 Firefox

Wróć do Ekologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość